ПАТ «КРЕДИТ ЄВРОПА БАНК» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Свідоцтво про реєстрацію банку у Реєстрі Банків-учасників (тимчасових учасників) Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 185. Дата реєстрації: 22 січня 2007 року. Реєстраційний номер 194. З 22 вересня 2012 набув чинності Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» № 4452-VI від 23 лютого 2012 року. Згідно з даним законом Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує кожному вкладнику банків, які є учасниками Фонду, відшкодування коштів за його вкладом у розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленої на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 (двохсот тисяч) гривень. Відшкодування Фондом коштів за вкладами фізичних осіб здійснюється у порядку, передбаченому Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантуавнням вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженим Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування внесків фізичних осіб 09.08.2012 N 14. Текст Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» № 4452-VI від 23 лютого 2012 року (зі змінами) можна переглянути тут.

Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розробив інформаційні брошури під назвами: «Гарантування вкладів фізичних осіб» та «Питання та відповіді про гарантування вкладів фізичних осіб». Посилання на інформаційні брошури в мережі Інтернет: http://www.fg.gov.ua/dlia-vkladnykiv/umovy-harantuvannia.

Також повідомляємо Вас, що на офіційній сторінці Фонду в мережі Інтернет у розділі «Фінансова просвіта» у вільному доступі розміщено «Освітній курс з фінансової грамотності ФГВФО» за наступним посиланням http://www.fg.gov.ua/fin-prosvita. Цей освітній курс був розроблений за підтримки експертів Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) і складається з двох модулів. Завдання першого модуля «Банківські продукти та послуги» - пояснити як працює фінансова система та банки зокрема. Пройшовши цей модуль, користувачі ознайомляться з перевагами обслуговування у банку, видами банківських рахунків та процедурою їх відкриття, юридичними правами та обов’язками споживачів банківських послуг. Другий модуль курсу присвячений системі гарантування вкладів фізичних осіб. Ознайомившись з ним, користувачі дізнаються, які вклади відшкодовуються Фондом, зрозуміють, які кроки необхідно зробити для того, щоб отримати гарантоване відшкодування коштів за вкладом у випадку, якщо банк стане неплатоспроможним. Матеріали курсу містять посилання на тексти відповідних статей законів. Після кожного модуля є тести для перевірки знань та пояснення використаних у матеріалах термінів.

В рамках проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб був виготовлений короткометражний відеоролик «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», метою якого є поширення серед громадськості (вкладників та потенційних вкладників) інформації про гарантії заощаджень в банках-учасниках Фонду гарантування. Посилання на відеоролик на офіційній сторінці Фонду в мережі Інтернет: Короткометражний відеоролик «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Реквізити Фонду:

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17.

Номер телефону: 0 800 30 81 08 безкоштовно для абонентів по всій території України (зі стаціонарних телефонів), 044-333-36-55 згідно з тарифами оператора зв'язку.

Інтернет-адреса: http://www.fg.gov.ua E-mail: fgvfo@fg.gov.ua