Правила безпеки

 

Шановні клієнти ознайомтесь з інформаційною кампанією Національного банку з протидії платіжному шахрайству.

 

"ШахрайГудбай"

Одним з популярних засобів, які використовують шахраї, є фішингові сайти.

Фішинговий сайт - шахрайський сайт, призначений для отримання зловмисниками конфіденційної інформації, персональних даних для подальшого використання їх в корисливих цілях. Найбільш поширеними є фішингові сайти, які використовуються для отримання облікових даних (логінів і паролів) до платіжних сервісів з метою заволодіння грошовими коштами жертви. Так само метою зловмисників можуть бути дані банківської картки жертви, мета та сама: заволодіння грошовими коштами жертви.

Ознаки фішинговго сайту:

Сайт має небезпечне підключення, адресний рядок починається з «http://», а не з «https://». Хоча деякі офіційні сайти банків мають небезпечне з'єднання, проте це повинно насторожити - це ознака фішингового сайту.

Сайт банку не в домені національного рівня *.ua

Контентні недоліки, наприклад, відмінності в назві домену в адресному рядку і в тексті або на банері, теж можуть свідчити про те, що це шахрайський сайт.

В адресному рядку відображається однакова адреса для всіх сторінок сайту - велика ймовірність того, що користувач зайшов на фішинговий ресурс.

При введенні карткових реквізитів дані не маскуються. Легітимні сайти завжди маскують введення карткових реквізитів (наприклад зірочками), або використовують віртуальну клавіатуру.

У разі виявлення фішингового сайту необхідно негайно повідомити в банк.

Номер телефону та посилання на нашу електронну адресу вказані праворуч.

 

Для пошуку інформації про Банки України рекомендовано використовувати офіційні джерела інформації. А саме сторінку офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, на якій розміщено довідник банків, що містить інформацію про банки та відокремлені підрозділи банків.

 

Інформація про банки та відокремлені підрозділи банків.