ЗМІ про нас

Серпень 2006

Газета «ДЕЛО»

15.08.2006

Національний банк України (НБУ) дозволив французькому банку CredіtAgrіcole придбати майже 100% акцій вітчизняного Індекс-Банку. Про це повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

В березні 2006 року Credіt Agrіcole S.A. уклав угоду про купівлю 98% акцій Індекс-Банку. Ціна, яку, згідно з домовленістю, заплатить французький банк за 100% акцій цього закладу, складе $260 млн.

За даними Індекс-Банку, до липня 2006 року серед його акціонерів не було осіб, що володіли більш як 10% акцій, тоді як до квітня ПП «Новий час Україна» належало 11,24% акцій, а «Техноінвесту» ? 10,5%. Згідно з даними НБУ, на початку липня Індекс-Банк за разміром загальних активів (2,8 млрд. грн.) займав 23-е місце серед 166 діючих в країні банків.

Також, за інформацією Шаповалова, НБУ зареєстрував дочірню структуру турецького Finansbank. Це п’ятий за розміром активів приватний комерційний банк Туреччини. Нацбанк дозволив йому створити таку структуру в січні 2006 року. Finansbank входить до міжнародної фінансової групи Finansbank Group. Вона активно розвиває свою діяльність в усіх сферах фінансового ринку, проте пріоритет віддає банківському напряму. Група представлена мережею кредитних і фінансових закладів у восьми країнах: Швейцарії, Нідерландах, Туреччині, Бельгії, Франції, Німеччині, Румунії та Росії.

За оцінкою НБУ, доля іноземного капіталу в сукупному установчому капіталі банківської системи України за підсумками 2006 року може перевищити 31%, тоді як до липня вона складала 24%, а до початку року — 19,5%.