Газета «Ukrainian News»

13.06.2007

Фінансбанк, невеликий банк, розташований в Києві, заснований в середині 2006 року турецьким фінансовим закладом з такою самою назвою, змінив свою назву на Кредит Європа Банк. Прес-служба банку сповістила про це в офіційній заяві.

Рішення про перейменування банку було прийняте на зібранні акціонерів, що відбулося 12 березня. Національний Банк України зареєстрував зміну назви 6 червня.

Перейменування банку пов’язане з угодою Fiba International Holding, турецької фінансової групи, про продаж контрольного пакету акцій Фінансбанку (Туреччина) Національному банку Греції та передачу останньому прав на використання бренда Finansbank.

Після продажу долі в Фінансбанк (Туреччина) Fiba International Holding вирішив зберегти контроль над структурними підрозділами Фінансбанку в Нідерландах, Росії, Румунії та Швейцарії. В результаті Fiba International Holding прийняв рішення про перейменування банківських підрозділів в країнах Західної та Східної Європи у зв’язку з передачею прав на використання бренду Національному банку Греції.

Голландський підрозділ Фінансбанку тримає 99.9 % Фінансбанку (Україна), тому холдинг перейменував обидва фінансові заклади в Кредит Європа Банк (Нідерланди) та Кредит Європа Банк відповідно. Отже, сьогодні головні акціонери Кредит Європа Банк, Київ, ? Fiba International Holding з 0.01% і Кредит Європа Банк (Нідерланди) з 99.9%.

Як Ukrainian News повідомляли раніше, активи Кредит Європа Банку станом на 1 квітня 2007 року були оцінені в 541.342 млн. гривень, тоді як кредитний портфель складав до 0.743 млн. гривень, а його акціонерний капітал ? до 45.515 млн. гривень.

Національний Банк України зареєстрував Фінансбанк (зараз Кредит Європа Банк) як закритий акціонерний банк у серпні 2006 року та видав ліцензію на здійснення банківських операцій у грудні.